Kaip Apšiltinti Plastikinius Langus?

Plastikinių langų sandarumas – itin svarbi namų šilumos efektyvumo dalis. Su laiku net ir geriausi langai pradeda praleisti šilumą, kas veda prie didesnių šildymo sąskaitų ir sumažėjusio komforto jūsų būste. Šis straipsnis skirtas išsamiai išnagrinėti, ką reikia žinoti apie langų apšiltinimą: kodėl tai svarbu, kaip šie darbai įtakoja energijos sąnaudas ir kaip juos atlikti patiems, nesikreipiant į specialistus. Ekspertai teigia, kad efektyvus langų apšiltinimas gali sumažinti šilumos nuostolius iki 30%. Pasitelkus paprastus, tačiau veiksmingus apšiltinimo metodus ir medžiagas, kurių kainos svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo ir langų skaičiaus, galima pasiekti ilgalaikę naudą. Informacija šiame straipsnyje padės suvokti, kad kokybiškas langų apšiltinimas yra investicija, kuri ne tik padės sutaupyti pinigų, bet taip pat užtikrins tylesnį ir jaukesnį jūsų namų aplinką.

Kodėl svarbu apšiltinti plastikinius langus?

Apšiltinti plastikiniai langai yra būtini kiekviename namuose, nes jie ne tik padės sutaupyti šildymui skiriamas išlaidas, bet ir užtikrins namų gyventojų komfortą. Prastai izoliuoti langai leidžia šilumai pabėgti, todėl šalto sezono metu jūsų namuose gali būti vėsiau, o šildymo sistema turės dirbti intensyviau, kad palaikytų pageidaujamą temperatūrą. Tai ne tik nereikalingai didina išlaidas, bet ir kenkia aplinkai, nes padidėja energijos suvartojimas.

Apšiltinimo nauda

Gerai apšiltinti langai padeda išlaikyti šilumą namuose žiemos metu ir neleidžia karščiui patekti vasarą, dėl to sumažėja šilumos nuostoliai ir energijos sąnaudos šildymui bei vėsinimui. Be finansinės naudos, tai taip pat užtikrina aukštesnį gyvenimo komfortą – namai tampa šiltesni, o kai kurių izoliacijos medžiagų dėka gali būti užtikrintas ir geresnis garso izoliavimas. Tinkamai apšiltinti langai taip pat mažina kondensato susidarymo riziką, kuris gali sukelti pelėsio augimą ir kelti grėsmę sveikatai.

Įrankiai ir medžiagos, kurių reikės

Langų apšiltinimui reikės įvairių medžiagų ir įrankių. Pavyzdžiui:

 • Putų juostos – padeda užtikrinti hermetiškumą tarp lango rėmo ir sienos.
 • Hermetikai ir silikonas – naudojami sandarinti mikroskopines plyšio vietas langų konstrukcijoje.
 • Specialūs langų tarpikliai – įvairių formų ir storio tarpikliai, skirti langų konstrukcijų sandarinimui.
 • Plėvelė – padeda izoliuoti stiklo paketus ir sumažinti šilumos nuostolius.
 • Gumines juosteles – naudojamos langų rėmų sandarinimui ir didina langų sandarumą.

Pasirinkus reikiamus įrankius bei medžiagas, svarbu atidžiai sekti gamintojo instrukcijas, kad apšiltinimas būtų atliktas kokybiškai. Svarbu atsiminti, kad langų apšiltinimo darbai turėtų būti atliekami esant palankioms oro sąlygoms – sausam ir ne per šaltam orui.

Apšiltinant langus, visuomet turėtumėte laikytis saugumo reikalavimų ir naudoti asmenines apsaugos priemones. Atkreipkite dėmesį, kad langų apšiltinimo darbai gali būti sudėtingi, todėl, jei neturite patirties, gali būti verta kreiptis į profesionalus.

Apibendrinant, plastikinių langų apšiltinimas yra itin svarbus veiksmas siekiant sumažinti šilumos nuostolius ir užtikrinti komfortą namuose. Tinkamai pasirinktos ir naudojamos izoliacijos medžiagos bei įrankiai leis pasiekti geriausią efektą ir ilgalaikį rezultatą. Nors tai gali atrodyti kaip papildoma investicija, ilgainiui tai atsiperka per sumažintas šildymo sąnaudas ir geresnį gyvenimo kokybę.

Langų apžiūra ir defektų nustatymas

Kasdieniame gyvenime dažnai pamirštame, jog langai yra svarbus mūsų namų elementas, kuris leidžia mums jaustis saugiai ir patogiai. Laikui bėgant, langų būklė gali pablogėti dėl įvairių priežasčių, todėl reguliari apžiūra ir defektų šalinimas yra būtini norint išvengti didesnių problemų. Toliau svarstysime, kaip atlikti langų būklės įvertinimą ir kokiems defektams svarbu atkreipti dėmesį.

Žingsnis po žingsnio langų apžiūros vadovas

Norint išsamiai apžiūrėti langus ir įsitikinti jų sandarumu, reikėtų laikytis šių patarimų:

 • Atidžiai apžiūrėkite lango rėmą ir stiklopaketo briaunas. Čia gali atsirasti trūkiai ar atsilupę dažai, kurie rodo saugumo pažeidimus.
 • Pabandykite pajudinti langą jo rėme. Jei pastebite pernelyg didelį lankstumą, tai gali reikšti, kad langas netinkamai tvirtinamas prie rėmo.
 • Ieškokite nesandarumo požymių, tokie kaiptraukos, per kurias gali prasiskverbti oro srautai. Tai gali lemti didesnes šildymo sąskaitas.
 • Atkreipkite dėmesį ar sandarikliai nėra įtrūkę ar nesuspausti. Jei sandarikliai atrodo pažeisti, tai gali reikšti, kad jie nebetenkina savo funkcijų ir reikalauja keitimo.
 • Tikrinkite ar tarpinės nepradėjo trūkinėti ar dėl senumo neteko elastingumo, nes tai taip pat sumažina lango sandarumą.
 • Pasitikrinkite, kaip gerai lango furnitūra veikia: ar lengva uždaryti ar atidaryti langą, ar yra pasipriešinimo, kuris galėtų rodyti įstrigusias dalis.
 • Pabaigoje įvertinkite stiklo skaidrumą. Jei stiklas atrodo drumstas ar turi įaugusių nešvarumų, tai gali reikšti, kad reikia profesionalaus valymo ar netgi stiklo keitimo.

Langų būklės vertinimas ir sprendimų priėmimas

Po apžiūros, svarbu nuspręsti, ar langų būklė yra pakankamai gera ar jau laikas imtis tam tikrų priežiūros ar atnaujinimo darbų. Jeigu langai turi smulkių defektų, tokių kaip nedideli nesandarumai ar paviršutiniški įbrėžimai, paprastai juos galima sutvarkyti savarankiškai ar pasikviesti specialistą. Sandariklių ar tarpinių keitimas gali kainuoti skirtingai, priklausomai nuo langų dydžio ir medžiagos, bet paprastai tai nėra labai brangus užsiėmimas. Didelių ar išplėtotų defektų atveju, reikėtų apsvarstyti naujų langų įrengimą, kas gali atsieiti brangiau. Vis dėlto, langų keitimas ilgainiui atsiperka dėl geresnio energijos efektyvumo ir mažesnių šildymo ar vėsinimo sąskaitų.

Reguliarios langų apžiūros ir deramas jų priežiūra padeda ne tik užtikrinti komfortą ir šilumą namuose, bet ir išvengti nenumatytų išlaidų, susijusių su didais remonto darbais. Tinkamai prižiūrėti langai tarnaus ilgiau ir suteiks geriausias sąlygas jūsų namų aplinkai.

Langų tarpiklių keitimas

Kas yra tarpikliai ir kodėl jų būklė taip svarbi langų sandarumui? Tarpikliai – tai elementai, kurie neleidžia drėgmei ir šaltam orui prasiskverbti pro langus. Laikui bėgant, tarpikliai gali susidėvėti, prarasti savo elastingumą arba tiesiog pažeisti. Tokiu atveju reikia juos pakeisti, siekiant išsaugoti šilumą namuose ir užtikrinti optimalią energijos efektyvumą. Toliau pateikiamas aiškus ir išsamus langų tarpiklių keitimo procesas.

Tarpiklių išėmimas

Prieš keičiant tarpiklius, reikia kruopščiai išimti senąją medžiagą. Tam reikės peilio arba specialios tarpiklių išėmimo priemonės. Svarbu atlikti šį darbą atsargiai, kad nebūtų pažeisti lango stiklo ar rėmo. Prieš pradedant, langą reikia atidaryti ir stabiliai pritvirtinti, kad nekiltų pavojus atliekant darbą.

Paviršiaus paruošimas

Su peiliu ar kitu įrankiu švelniai pašalinkite visą seną tarpiklio liekanas. Rekomenduojama naudoti švelnius solventus arba specialias priemones, kurios padeda nuvalyti likusią klijų medžiagą, bet nepažeidžia lango rėmo. Būtina palaukti, kol paviršius visiškai išdžius prieš einant prie kito žingsnio.

Naujo tarpiklio įdėjimas

Kuomet paviršius švarus ir sausas, galima įdėti naują tarpiklį. Svarbu atkreipti dėmesį į tarpiklio tipą – jis turi atitikti langą ir turėti reikiamas izoliacines savybes. Tarpiklis turi būti klijuojamas tolygiai ir be oro burbuliukų. Dažnai tarpiklis yra su lipnia juosta, tai palengvina montavimą. Reikalingos priemonės, tokios kaip linijalas ar tiesinimo įrankis, padės įsitikinti, kad tarpiklis įdėjamas tiesiai ir tvarkingai.

 • Aiškiai ir išsamiai apžvelgsime procesą, kaip keisti senus ar pažeistus tarpiklius.
 • Nurodysime kaip išimti senąją medžiagą, kaip paruošti paviršių naujam tarpikliui.
 • Kaip teisingai įdėti naują tarpiklį, garantuojant optimalų sandarumą.

Kainos keičiant langų tarpiklius gali labai skirtis priklausomai nuo lango tipo, tarpiklio medžiagos bei darbo sudėtingumo. Paprastai reikėtų tikėtis kainų intervalų nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų. Svarbu pasikonsultuoti su specialistais ar patyrusiais meistrais, kurie galėtų pateikti tikslesnę sąmata pagal konkrečią situaciją.

Sandariklių ir silikonų naudojimas

Langai yra esminė bet kurio namo dalis; jie ne tik praleidžia šviesą, bet ir turi būti pakankamai sandarūs, kad išlaikytų šilumą ir užkirstų kelią drėgmei. Norint užtikrinti langų sandarumą, dažnai pasitelkiama įvairių sandariklių ir silikonų. Tinkamas šių medžiagų pasirinkimas ir naudojimas yra svarbus, siekiant ilgalaikių ir funkcionalių rezultatų.

Skirtingų produktų tipai

Hermetikai ir silikonai skiriasi savo sudėtimi, kietėjimo mechanizmais ir galutinėmis savybėmis. Paprastai produktai skirstomi į akrielinius sandariklius ir silikoninius sandariklius. Akrieliniai hermetikai dažniausiai naudojami viduje ir yra dažomi, silikoniniai – atsparūs vandeniui, drėgmei, temperatūros svyravimams ir puikiai tinka naudoti lauko sąlygomis. Be to, yra poliuretano hermetikų, kurie dėl savo tvirtumo ir elastingumo naudojami jungčių sandarumui užtikrinti.

Hermetikų ir silikonų naudojimo ypatumai

Renkantis sandariklį reikia žinoti, kur bus naudojamas produktas – lauke ar viduje – ir kokiomis temperatūrinėmis sąlygomis. Taip pat svarbu vertinti medžiagą, prie kurios bus taikomas sandariklis: pavyzdžiui, kai kurie silikoniniai sandarikliai gali reaguoti su natūraliais akmeniniais paviršiais. Svarbus yra ir kietėjimo laikas, kadangi po užtepimo hermetikas turi būti paliktas nejudinamas tam tikrą laikotarpį.

Teisingas sandariklių naudojimas

Hermetikų ir silikonų naudojimas reikalauja tam tikrų žingsnių sekimo. Pirmiausia, reikia kruopščiai paruošti paviršių: jis turi būti švarus, sausas ir riebalų nesudirgintas. Antra, sandariklį reikia tepti tolygiai, vengiant oro burbuliukų susidarymo. Trečia, hermetizavimo darbus geriausia atlikti esant neutraliai aplinkos temperatūrai, kad produktas galėtų tinkamai išdžiūti ir sukietėti.

Daugiausiai pasitaikančios klaidos

Dažnai vartotojai duoda per mažai laiko produktui išdžiūti, o tai gali sukelti sandarumo problemų. Taip pat yra klaida taikyti per daug sandariklio, kas gali neigiamai paveikti langų estetiką ir funkcionalumą. Be to, svarbu naudoti tinkamą sandariklio tipo ir paviršiaus medžiagos derinį, siekiant išvengti cheminių reakcijų ir nesuderinamumo.

Geriausio rezultato užtikrinimas

Geriausi rezultatai pasiekiami laikantis gamintojo nurodymų ir tinkamai pasiruošus prieš pradedant darbus. Produktų kainos skiriasi priklausomai nuo jų tipų, prekės ženklų ir kokybės. Vertėtų investuoti į aukštos kokybės hermetikus, nes tai ilgainiui atsipirks per didesnį patvarumą ir mažesnį poreikį keisti ar taisyti sandarizavimo medžiagas. Kadangi tikslios kainos nuolat keičiasi, rekomenduojama prieš pirkimą pasidomėti kainų tendencijomis ar intervalais.

Langų apšiltinimas per šaltesnius metų laikus

Kai temperatūra lauke smarkiai nukrenta, daugelis susiduria su problema – kaip apšiltinti langus, kad namuose būtų šilta ir jauku. Šiame straipsnyje aptarsime įvairias laikinas ir papildomas langų apšiltinimo priemones, kurios padės susidoroti su šaltu oru, neleis šilumai palikti patalpų ir taip padės sutaupyti šildymo išlaidų.

Laikinos langų apšiltinimo priemonės

 • Langų plėvelių klijavimas yra vienas iš pigiausių ir populiariausių būdų laikinai apšiltinti langus. Plėvelė yra pritvirtinama prie lango rėmo naudojant dvipusę lipnią juostą, o šiluma yra fiksuojama tarp lango stiklo ir plėvelės, taip sumažinant šilumos nuostolius. Svarbu atidžiai sekti plėvelės klijavimo instrukcijas, kad jos veiksmingai užtikrintų šilumos išsaugojimą ir netaptų papildoma našta langui.
 • Papildomų sandariklių montavimas yra dar viena nebrangi priemonė. Su laiku lango sandarikliai pasidaro kieti, praranda lankstumą ir nebeužtikrina tinkamo sandarumo. Todėl pakeitus senus ar sumontavus papildomus sandariklius, galima pagerinti langų šilumos izoliaciją. Terpės sandarikliai ir lango tarpų užpildymo medžiagos yra lengvai įsigyjamos ir paprastai įmontuojamos.
 • Taip pat galima naudoti ir kitas laikinas langų apšiltinimo procedūras, pavyzdžiui, ant lango užklijuoti specialius šilumą atspindinčius audinius ar uždėti ant rėmų specialias juostas, kurios padeda sumažinti šilumos nuostolius. Vis dėlto, visos tokios procedūros turėtų būti atliekamos atsakingai, žinant ir laikantis rekomenduojamų naudojimo instrukcijų.

Svarbu pabrėžti, kad šios priemonės yra laikinos ir neturėtų pakeisti langų priežiūros ar ilgalaikių sprendimų, pavyzdžiui, naujų langų su geresne šilumos izoliacija įrengimo. Be to, visada reikia atsiminti, kad netinkamas priemonių naudojimas gali ne tik sumažinti jų efektyvumą, bet ir pakenkti langui, todėl kruopštus ir atsakingas montavimas yra būtinas. Prieš įgyvendinant bet kokias apšiltinimo priemones, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalais arba atidžiai įsiskaityti į naudojimo instrukcijas.

Dažniausios klaidos apšiltinant plastikinius langus

Kadangi plastikiniai langai yra vienas iš svarbiausių būsto šilumos išlaikymo elementų, jų tinkamas apšiltinimas yra labai svarbus. Tinkamai apšiltinti langai ne tik padeda išvengti šilumos nuostolių, bet ir užtikrina patalpų komfortą. Tačiau yra klaidų, kurių reikėtų vengti, norint kad apšiltinimo darbai būtų atlikti kokybiškai ir nepakenktų langų veikimui ir estetikai. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos šiuos apšiltinimo niuansus.

Netinkamas medžiagų pasirinkimas

Apšiltinant plastikinius langus, labai svarbu teisingai pasirinkti izoliacines medžiagas. Netinkamos medžiagos gali sukelti kondensato susidarymą ar net pakenkti langų sandarumui. Pavyzdžiui, vartojant per storą ar neišgarinamą izoliacinę juostą, galima trukdyti lango konstrukcijai tinkamai uždarytis, o tai gali lemti blogesnį šilumos išlaikymą ar netgi sugadinti lango mechanizmą.

Per didelis arba per mažas užpildų kiekis

Dar viena paplitusi klaida – neteisingas užpildų, pavyzdžiui, putų, kiekis. Jei panaudojama per daug putų, jos gali išplėsti lango rėmą ir sutrikdyti jo funkcionalumą. Priešingai, jei putų nepakanka, tarp langų rėmų ir sienos liks spragų, pro kurias gali prasiskverbti šaltas oras.

Pagalbos nepasitelkimas

Langų apšiltinimas atrodo kaip paprastas „pasidaryk pats” darbas, bet be tinkamos patirties ir žinių galima padaryti klaidų, kurios vėliau kainuos brangiai. Norint išvengti klaidų, visuomet geriau kreiptis į profesionalus, kurie žino, kaip tinkamai atlikti šiuos darbus.

Neatlikta būklės patikra

Prieš pradedant bet kokius apšiltinimo darbus, labai svarbu atidžiai patikrinti langų būklę. Jei langai yra prastos būklės ar turi defektų, jie pirmiausia turėtų būti suremontuoti. Apšiltinant langus su defektais, yra didelė rizika, kad šilumos izoliacinis efektas bus nereikšmingas.

Apšiltinimo darbų sezoniškumas

Dažnai manoma, kad langų apšiltinimo darbus geriausia atlikti artėjant žiemos sezonui. Tačiau yra įrodyta, kad šiuos darbus tinkamiausia atlikti šiltesniais metų laikais – pavasarį ar vasarą. Tokiu atveju medžiagos geriau sukibinėja ir apšiltinimas būna efektyvesnis.

Šiame straipsnyje aptarėme keletą klaidų, kurių vertėtų vengti apšiltinant plastikinius langus. Žinoma, šiame procese svarbu atsižvelgti į daugelį kitų niuansų, tačiau tinkamas pasiruošimas, medžiagų pasirinkimas ir profesionalų pagalba gali padėti išvengti pagrindinių pastojimų ir užtikrinti ilgaamžišką bei efektyvų langų apšiltinimą.

Profilaktinės priemonės ir priežiūra plastikinių langų ilgaamžiškumui

Plastikiniai langai yra vienas iš tų namų elementų, kurie ne tik leidžia mums mėgautis gamtos šviesa, bet ir užtikrina šilumos bei garso izoliaciją. Norint išlaikyti jų funkcionalumą ir išvengti nenumatytų išlaidų, būtina laikytis tam tikrų profilaktinių priemonių ir reguliarios priežiūros. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tokių langų priežiūra padeda išlaikyti jų sandarumą ir efektyvumą, o taip pat sumažina būtinybę vėliau juos apšiltinti.

Langų reguliavimas ir tarpiklių patikra

Tinkamos plastikinių langų priežiūros pagrindas yra jų reguliarus reguliavimas ir tarpiklių bei sandariklių būklės tikrinimas. Laikui bėgant, dėl temperatūros pokyčių ir kasdienio naudojimo, langų mechanizmai gali susidėvėti, o tai gali lemti oro pratekėjimą ir šilumos nuostolius. Todėl svarbu bent kartą per metus patikrinti langų darbinius mechanizmus ir, jei reikia, juos sureguliuoti.

 • Reguliariai tikrinkite langų uždarymo mechanizmus ir atitinkamai juos reguliuokite, siekiant užtikrinti sklandų jų atidarymą ir uždarymą.
 • Patikrinkite tarpiklius ir sandariklius bei ieškokite visų trūkinėjimo ar susidėvėjimo požymių. Jei tarpikliai ar sandarikliai yra sugadinti, juos reikėtų laiku pakeisti, nes tai tiesiogiai veikia langų sandarumą.
 • Neignoruokite net ir mažiausių oro pratekėjimo požymių, kadangi tai gali lemti didesnius šilumos nuostolius ir padidinti šildymo išlaidas.

Valymas ir apsauga nuo nešvarumų

Dar vienas svarbus aspektas palaikant langų būklę yra jų valymas ir apsauga nuo nešvarumų. Nešvarumai ant guminių tarpiklių gali pakenkti jų elastingumui, o purvas mechanizmuose gali sukelti jų gedimus. Štai keletas patarimų, kaip prižiūrėti langus:

 • Valykite langų stiklus naudodami švelnius valiklius, siekiant išvengti paviršiaus pažeidimų.
 • Naudokite minkštą drėgną šluostę, kad nuvalytumėte rėmo ir guminių sandariklių nešvarumus, taip pat palengvinant jų veikimą ir užtikrinti ilgesnę tarnavimo laiką.
 • Langų rėmus galite valyti specialiomis priemonėmis skirtomis PVC medžiagai, kurios padės išvengti geltonumo ir išlaikyti langų estetiką.

Langų apsauga nuo atšalimo ir kondensato

Langų sandarumo patikra taip pat yra svarbi, norint išvengti kondensato susidarymo ir užtikrinti namuose optimalų mikroklimatą. Kondensatas gali sukelti pelėsio atsiradimą ir pakenkti langų bei sienų būklei. Taisyklingai sureguliuoti langai padeda apsaugoti nuo šių problemų.

 • Įsitikinkite, kad langai uždaryti yra visiškai sandarūs, ypač žiemos periodu, kad išvengtumėte šalto oro patekimo į vidų ir kondensato susidarymo.
 • Pastebėjus kondensatą, būtina patikrinti langų sandarumą ir juos reguliuoti, jei tai reikia.

Prižiūrėdami plastikinius langus ir imdamiesi profilaktinių priemonių, galite ne tik žymiai sumažinti šilumos nuostolius, bet ir išvengti nereikalingų papildomų išlaidų ateityje. Verta prisiminti, kad reguliarios priežiūros ir laiku atliktos smulkios remonto procedūros gerokai pratęsia langų eksploatacijos laiką ir užtikrina jų kokybę. Tačiau tikslų langų priežiūros ar reguliavimo kainų nustatymas gali svyruoti priklausomai nuo regiono, meistro pasirinkimo ir būtino keisti detalių kiekio, todėl geriausia kreiptis į patikimus specialistus, kurie galėtų suteikti detalų sąmatą. Tinkamai prižiūrimi plastikiniai langai yra ilgaamžiška investicija į jūsų namų komfortą ir energetinę efektyvumą.

Langų Apšiltinimas: Kodėl tai Svarbu ir Kaip tai Padaryti Efektyviai?

Kai atvėsta oras, vienas iš pagrindinių namų šilumos nuostolių šaltinių tampa langai. Neteisingai įrengti ar seni langai gali leisti šaltį ir drėgmę, taip pabloginant gyvenimo sąlygas ir didinant šildymo sąskaitas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl langų apšiltinimas yra svarbus bei pateiksime keletą efektyvių metodų, kaip tai padaryti savarankiškai.

Langų svarba namo šilumos efektyvumui

Atliekant langų apšiltinimą, svarbu įvertinti jų būklę. Jei langai yra seni ir neefektyvūs, juos galbūt reikėtų pakeisti. Tačiau, pakeisti langus – nepigus malonumas. Kainos svyruoja priklausomai nuo lango dydžio, profilio ir stiklo paketo kokybės, tačiau tai labai didelė investicija. Jeigu langų keitimas nėra finansiškai įmanomas, apšiltinti esamus langus yra protingas ir ekonomiškas sprendimas.

Metodai langų apšiltinimui

Yra keletas būdų, kaip galima sumažinti šilumos nuostolius per langus. Vienas iš jų – tai tarpinių keitimas arba sandarinimas. Tarpinės laikui bėgant susidėvi, todėl atsiranda tarpų, pro kuriuos prasiskverbia šaltis. Sandarinimo juostos ar masės yra prieinamos ir nesunkiai pakeičiamos, o jų kaina yra santykinai nedidelė.

Kitas efektyvus būdas – specialios plėvelės klijuojamos ant langų stiklų. Jos atspindi šilumą atgal į patalpą, užtikrindamos papildomą izoliaciją.

Taip pat galima naudoti užuolaidas ar žaliuzes, kurios padės išlaikyti šilumą vakarais ir naktimis, kai temperatūra lauke yra žemiausia.

Kada geriausia atlikti langų apšiltinimą?

Langų apšiltinimas yra rekomenduojamas atlikti šiltuoju metų laiku, kadangi kai kurioms medžiagoms reikalinga teisinga temperatūra joms tinkamai sukibtu. Be to, komfortiškesnė ore temperatūra leis darbus atlikti patogiau ir kokybiškiau.

Svarbus patarimai

 • Atidžiai apžiūrėkite langų būklę prieš pradėdami darbus.
 • Rinkitės kokybiškas medžiagas, kurios užtikrins ilgalaikį efektą.
 • Jeigu darbai atrodo per sudėtingi, geriau kreipkitės į profesionalus.

Baigiant, langų apšiltinimas yra svarbus žingsnis siekiant mažesnių šildymo sąskaitų ir komfortiškesnės gyvenamoji aplinka. Atlikus šiuos darbus savo pastangomis, ne tik sutaupysite pinigų, bet ir padidinsite namo energijos efektyvumą. Svarbiausia – nebijoti pradėti ir sekti patarimais, garantuojant gerą darbų rezultatą.