Kaip Atnaujinti Senas Medines Duris?

Sveiki, mieli skaitytojai! Šiandien kalbėsime apie tai, kodėl senų medinių durų atnaujinimas yra itin naudingas veiksmas, kuris gali sutvirtinti ne tik jūsų namų, bet ir jūsų piniginės saugumą. Idėja atnaujinti, o ne išmesti ir pirkti naujas, gan populiarėjanti mūsų visuomenėje, ir ne be priežasties. Medinės durys, patikimai tarnavusios dešimtmečius, gali atrodyti pagyvenę, tačiau tinkamai prižiūrėtos ir restauruotos, jos gali vėl spindėti grožiu ir patikimumu. Taupymo aspektas čia taip pat svarbus – atnaujinus duris, išvengiama didelių naujos prekės įsigijimo išlaidų. Pavyzdžiui, naujų aukštos kokybės medinių durų kaina gali svyruoti nuo 300 iki 1500 eurų ar net daugiau, priklausomai nuo jų dydžio, medžiagos ir dizaino, tuo tarpu senų medinių durų restauracija kainuotų ženkliai mažiau. Akivaizdu, kad restauravimo paslaugų kainos gali labai skirtis, tačiau paprastas atnaujinimas prasideda nuo 100 eurų. Ši suma yra kur kas mažesnė, palyginti su naujų durų įsigijimu. Tad, svarbiausia ne tik skaičiuoti galimas išlaidas, bet ir neprarasti galimybės išsaugoti kultūrinį paveldą, kurį mena mūsų senosios medinės durys. Toliau, mūsų straipsnyje, detaliau aptarsime atnaujinimo proceso eiga, reikalingas medžiagas ir metodus, kad kiekvienas galėtų atnaujinti savo namų duris pats arba su profesionalų pagalba.

Medžiagų ir įrankių sąrašas durų atnaujinimui

Namų stipinimas ar interjero atnaujinimas dažnai siejamas su svarbiais darbais, tokiais kaip durų pertvarkymas ar dažymas. Norint atlikti šiuos darbus sėkmingai, reikia pasirūpinti tinkamomis medžiagomis ir įrankiais. Šiame straipsnyje aptarsime esminius elementus, kuriuos turėsite parengti prieš pradedant durų atnaujinimo procesą.

Smėlipopierius ir šlifavimo įranga

Prieš pradedant bet kokį dažymo procesą, būtina paruošti paviršių. Tam jums reikės smėlipopieriaus arba šlifavimo mašinėlės. Šie įrankiai leis pašalinti senus dažus, nelygumus ir užtikrinti lygų paviršių naujam apdailos sluoksniui. Smėlipopierius tinka mažesniems plotams, tačiau didesnėms durų dalims reikėtų naudoti elektrinę šlifavimo mašinėlę.

Gruntas ir dažai

Tinkamai paruošus paviršių, reikia užtepti gruntą, kuris padeda geriau sukibti dažams ir apsaugo medieną. Pasirinkite gruntą atsižvelgdami į durų medžiagą. Toliau sekantis žingsnis yra paties dažymo ar lakavimo procesas, kuriam jums prireiks tinkamos spalvos dažų ar lakų. Dažų rinkoje yra įvairios spalvos ir tipai, todėl kruopščiai apsvarstykite savo poreikius ir estetinius lūkesčius.

Dažymo įrankiai

Durų dažymui prireiks dažymo volerio, teptukų ir galbūt purkštukų, jei nuspręsite naudoti dažymo įrangą. Voleliai tinka didesniems lygiems paviršiams, o teptukai – detalėms ir sunkiau pasiekiamoms vietoms. Rinkitės kokybiškus dažymo įrankius, kad užtikrintumėte lygų ir tolygų dažų uždengimą.

Apsauginės priemonės

Šlifavimo ir dažymo metu gali išsiskirti dulkių ir garų, tad svarbu apsaugoti kvėpavimo takus ir odą. Čia pravers dulkių kaukės ir pirštinės. Įsitikinkite, kad kaukė tinkamai priglunda prie veido ir yra skirta dulkių bei garų filtravimui.

Apylinkių apsauga

Nepamirškite apsaugoti aplinką nuo dažų lašų ir dulkių. Prieš dažant duris, aplink jas išklokite plėvelę ar senus laikraščius. Taip pat galite naudoti specialesnes dažymo plėveles ar popierius, kurie neleidžia dažams prasiskverbti ir apsaugo grindis ar baldus.

Svarbu paminėti, jog visų šių medžiagų ir įrankių kainos gali svyruoti priklausomai nuo jų gamintojo, kokybės ir parduotuvės, kurioje jos įsigyjamos. Šlifavimo įranga, kokybiškas gruntas ar dažai gali būti brangesni, tačiau jų ilgaamžiškumas ir geri darbo rezultatai dažnai atperka pradinę investiciją. Visada rekomenduojama palyginti kelis variantus, gauti profesionalų patarimą ir rinktis ekonomiškai naudingiausią bei kokybiškiausią sprendimą.

Atliekant durų atnaujinimo darbus, būtina atminti, kad kokybiški įrankiai ir medžiagos yra neatskiriama sėkmingo projekto dalis. Pasirinkite patikimus tiekėjus ir nepamirškite, kad tvarus bei atsakingas požiūris į pasirinktas medžiagas ne tik prisidės prie aplinkosaugos, bet ir užtikrins ilgaamžiškus darbo rezultatus.

Durų būklės įvertinimas

Prieš pradedant bet kokį darbą su durimis, yra būtina atidžiai įvertinti jų būklę. Durų būklė gali nusakyti, kokios priežiūros jos reikalauja: ar tai bus paprastas paviršiaus atnaujinimas, ar reikės rimtesnio remonto. Tinkamas durų būklės įvertinimas padės sutaupyti laiko ir pinigų, bei užtikrins, kad rezultatas atitiktų lūkesčius.

Atpažinkite durų defektus

Įvairūs defektai gali būti durų naudojimo ir atsparumo požymiai. Tokie defektai kaip įtrūkimai ar ėdėjimai dažniausiai susiję su struktūriniais pažeidimais, kurie gali būti sukelti drėgmės arba netinkamos priežiūros. Pelėsio dėmės rodo, kad durys buvo veikiamos per didelės drėgmės ilgą laiką, o tai gali reikšti, kad reikės ne tik pašalinti pelėsį, bet ir atkurti durų apsauginius sluoksnius.

 • Norėdami atpažinti įtrūkimus, atidžiai apžiūrėkite durų kraštas ir kampus, nes būtent ten jie dažniausiai atsiranda.
 • Ėdėjimo požymių ieškokite durų apatinėje dalyje bei vietose, kur dažnai liečiamas paviršius, taip pat tikrinkite ar nėra duobių ar įlenkimų.
 • Pelėsio dėmes galite pastebėti pagal tamsias, dažnai žalsvas arba juodas dėmes ant durų paviršiaus.

Kada durys vertos atnaujinimo?

Sprendimą dėl durų atnaujinimo lemia keletas faktorių. Jei durys yra istorinės arba aukštos kokybės medienos, jų restauravimas gali būti vertas investicijos. Taip pat svarbu įvertinti, ar pažeidimai yra paviršutiniški ir lengvai pašalinami, ar durys turi rimtesnių defektų, galinčių turėti įtakos jų struktūrai bei funkcionalumui.

 • Jei durys yra senos, tačiau struktūriškai geros būklės, jos vertos restauravimo.
 • Jeigu defektai yra paviršutiniški, duris paprastai galima atnaujinti šlifavimo ar dažymo būdu.
 • Rimtesni pažeidimai, pavyzdžiui, duobės, kurias sukelia puvimas, gali reikalauti pakeisti dalis durų ar net visas duris.

Svarbu paminėti, kad durų atnaujinimo ar restauravimo kaina priklauso nuo įvairių veiksnių: medžiagos, darbo sudėtingumo, būklės, ir jų istorinės ar estetinės vertės. Dėl to tikslios kainos nurodyti neįmanoma. Vis dėlto galima teigti, kad paprastas paviršiaus atnaujinimas paprastai bus pigesnis nei visiškas struktūrinis remontas ar restauravimas. Atnaujinant duris reikėtų rinktis patikimus ir patyrusius meistrus, kurie galėtų atlikti kokybišką darbą už prieinamą kainą.

Galimas durų būklės įvertinimas ir remontas yra svarbus namų priežiūros aspektas, kuris padeda išlaikyti jų grožį bei funkcionalumą. Teisingai nustačius problemą ir ją išsprendus, durys gali tarnauti dar daugelį metų.

Durų nuėmimas ir paruošimas

Kai atliekame remonto darbus ar norime atnaujinti durų dažus, dažnai kyla būtinybė nuimti duris. Teisingas durų nuėmimas yra svarbus žingsnis, kurį atlikus kruopščiai, galime išvengti nenumatytų išlaidų ir pažeidimų. Šiame straipsnyje mes susipažinsime su pagrindiniais veiksmais, kaip šį procesą atlikti teisingai.

Durų nuėmimo proceso aprašymas

Prieš imantis bet kokių veiksmų, reikia pasirūpinti tinkama darbo vieta. Pirmiausia pasirūpinkite, kad aplink duris nebūtų jokių daiktų, kurie galėtų trukdyti darbui ar būti pažeisti. Taip pat reikia apsaugoti grindis bei durų staktas nuo įbrėžimų naudojant storas dekas ar specialias pagalvėles.

Nuimant duris, patartina atlikę šiuos veiksmus:

 • Atsukite visus durų vyrio varžtus, pradėkite nuo apatinių
 • Apsaugokite duris nuo kritimo, tam galima pasitelkti dar vieną asmenį arba atsargiai remdami duris prie kojos
 • Atsukę visus vyrių varžtus, švelniai pakelkite duris ir ištraukite iš vyrių

Paruošimas po durų nuėmimo

Nuėmus duris, svarbu pasirūpinti, kad darbo vieta išliktų tvarkinga ir saugi. Durų nuėmimas ne visuomet būna nelankstus procesas, todėl įvertinkite savo fizines galimybes ir jei reikia, pasikvieskite pagalbą. Prieš dedant duris atgal, patartina patikrinti ir, jei reikia, sutvarkyti vyrių vietą, kad durys gerai atitiktų savo vietą ir veiktų be trukdžių.

Visų veiksmų atlikimas turėtų būti atidus ir apgalvotas, kad ateityje durys veiktų nepriekaištingai ir ilgai tarnautų savininkui. Durų nuėmimo ir vėlesniame etape jų įstatymo patikimumas tiesiogiai susijęs su laiku, kurį skiriate pasiruošimui ir atsargumu, su kuriuo vykdote šiuos darbus.

Durų Valymas: Efektyvios Praktikos

Namų interjero ir eksterjero estetika prasideda nuo švarių ir tvarkingų durų. Šis straipsnis detalizuoja, kaip efektyviai išvalyti duris, pašalinti nešvarumus, dulkes bei senus dažus ar lakuotus paviršius. Pradėkime nuo bendros švarinimo procedūros, o paskui pereikime prie specifiškesnių metodų.

Kasdienskis Durų Paviršiaus Valymas

Paprastai durų paviršius yra lengva išvalyti. Nebūtina naudoti stiprių chemikalų, pakanka švelnaus muilo ir šilto vandens tirpalo. Švarinant rekomenduojama naudoti minkštą drėgną šluostę ar kempinę, kad nepažeistumėte durų paviršiaus. Po švarinimo būtina nuplauti liekamus muilo pėdsakus ir nusausinti duris sausa skudurėle. Jeigu durys yra labai nešvarios, galima naudoti ir specializuotus valiklius, tačiau svarbu, kad jie nebūtų agresyvūs ir skirti būtent tam paviršiui, kurį valote.

Senos Dažų ir Lakų Valymas

Jeigu reikia nuvalyti senus dažus ar lakus, čia jau gali tekti naudoti stipresnes medžiagas, tokias kaip atitinkami tirpikliai ar skutimosi putos. Svarbu visada dėvėti apsaugines pirštines ir dirbti gerai vėdinamoje patalpoje, nes tirpikliai gali būti toksiški ir kenksmingi sveikatai. Prieš naudojant bet kokius chemikalus, būtina išbandyti jų poveikį nedideliame ir nekrentančiame į akis durų plote, kad įsitikintumėte, jog paviršius nebus pažeistas.

Rūpestingai ir atsakingai prižiūrint duris, jos išliks ilgaamžės ir estetiškai patrauklios. Nors šie priežiūros darbai atrodo gana paprasti, jie reikalauja nuoseklumo ir kruopštumo.

Kadangi kainos už durų valiklius ir jų valymo paslaugas gali labai skirtis priklausomai nuo tiekėjo, valiklių sudėties, vietos, kurioje gyvenate, ir darbo apimties, pateikti tikslaus kainodaros nėra įmanoma. Vis dėlto, galima teigti, kad kainos svyruoja iš plataus intervalo, kurio neįmanoma apibrėžti, be konkretaus paslaugų teikėjo ar produkto analizės. Tad, svarbu prieš įsigyjant bet kokias prekes ar paslaugas, pasidomėti skirtingų pardavėjų siūlomais variantais ir rasti geriausią kainos bei kokybės santykį.

Senų dažų šalinimas ir pagrindinio paviršiaus paruošimas

Ruošiantis atnaujinti bet kokį paviršių, labai svarbu teisingai pašalinti senus dažus ir paruošti pagrindą tolesniems darbams. Geras pasiruošimas yra kritiškai svarbus, kad naujai užtepami dažai laikytųsi ilgai ir atrodytų patraukliai. Šiame straipsnyje aptarsime kaip tinkamai ir saugiai atlikti šiuos darbus.

Saugos reikalavimai šalinant senus dažus

Prieš pradedant darbą, būtina apsirengti tinkamais apsaugos drabužiais. Rekomenduojama nešioti respiratorių dėl galimo dulkių ir chemikalų įkvėpimo, taip pat reikėtų apsaugoti akis dėvint apsauginius akiniai ir odą – ilgomis rankovėmis ir pirštinėmis. Svarbu darbą atlikti gerai vėdinamoje patalpoje arba lauke, kad būtų išvengta galimų kenksmingų garų kaupimosi.

Smėlipopieriaus ir šlifavimo įrankių naudojimas

Naudodami smėlipopierių arba šlifavimo įrankius, galite efektyviai pašalinti senus dažus nuo paviršiaus. Smėlipopieriu reikėtų naudoti didesnio grūdėtumo, jei norima nuimti daugiasluoksnį dažų sluoksnį, o smulkesnio – paviršiui išlyginti. Elektrinį šlifavimo įrankį naudojant, svarbu nepamiršti naudoti apsauginio skydelio, kad būtų išvengta pažeidimų dėl išskrendančių dulkių ar dažų dalelių.

Paviršiaus lyginimas ir paruošimas

Kai seni dažai bus pašalinti, paviršius turi būti išlygintas. Tai galima padaryti šlifuojant lengvais judesiais, kad nebūtų sugadintas pagrindinis paviršius. Bet kokie įlenkimai ar iškilimai paviršiuje gali turėti įtakos naujo dažų sluoksnio išvaizdai, todėl šiame etape reikia būti ypač atidiems ir kruopštiems.

 • Naudojant smėlipopierių, judinkite jį pagal medienos ar kitokio paviršiaus raštą.
 • Elektrinį šlifavimo įrankį valdykite taip, kad jis neįsikimštų į paviršių ir nesukeltų papildomos žalos.
 • Visos šarvos ir dulkes, kurios susidaro šlifuojant, reikia reguliariai valyti, nes susikaupusios dulkės gali sukelti netolygų paviršių.
 • Po šlifavimo būtina paviršių nuvalyti drėgna šluoste, kad pašalintumėte visas likusias dulkes.

Teisingai ir atsakingai paruošus paviršių galima užtikrinti, kad naujieji dažai laikysis ilgai ir paviršiaus išvaizda bus tobula. Atminkite, jog kiekvienas paviršius ir medžiaga reikalauja individualaus požiūrio, todėl prieš pradedant darbus, verta pasidomėti specifinėmis rekomendacijomis. Sekmingo darbo!

Medinių durų grundiravimas: kaip pasirinkti ir taikyti gruntą

Medinių durų dažymas – svarbus būstų remonto ar atnaujinimo etapas. Vis dėlto, prieš pradedant pats dažymo procesas, reikia atlikti dar vieną svarbų žingsnį – grundiravimą. Šis etapas ne tik padeda pagerinti dažų sukibimą su medienos paviršiumi, bet ir apsaugo medį nuo drėgmės, pelėsio bei kenksmingų išorės veiksnių poveikio. Todėl verta susipažinti su gruntų rūšimis ir teisingo jų naudojimo būdais.

Kodėl svarbu naudoti gruntą?

Gruntas yra tarsi tiltas tarp medienos ir dažų. Jis ne tik padengia poras, užtikrina geresnį dažų laikymąsi, bet ir sumažina medienos sugerties gebėjimus, todėl reikės mažiau dažų. Be to, kai kurie gruntai pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir saugo duris nuo grybelių bei puvinio vystymosi. Taip pat, naudojant gruntą, galima išlyginti spalvos tonus, jei mediena turi dėmių ar yra nevienodos spalvos.

Kaip tinkamai užtepti gruntą?

Gruntavimas prasideda nuo paviršiaus paruošimo. Durų paviršius turi būti švarus, sausas ir lygus. Seni dažai ar lakas turi būti nušlifuoti, o visos dulkės ir nešvarumai – nuvalyti. Gruntas tepamas plonu, tolygiu sluoksniu naudojant šepetėlį arba volelį. Svarbu užtepti gruntą į visas įdubimų ir įtrūkimų vietas. Kai pirmasis grunto sluoksnis išdžiūsta (džiūvimo laikas nurodomas ant pakuotės), būtina paviršių vėl švelniai nušlifuoti ir, jei reikia, užtepti antrąjį grunto sluoksnį.

Gruntų tipai ir jų pasirinkimas

Gruntai būna skirtingų tipų, priklausomai nuo jų sudėties ir paskirties. Dažniausiai medienai skirti gruntai yra vandens pagrindo arba tirpikliu pagrūsti. Vandens pagrindo gruntai yra draugiškesni aplinkai ir mažiau toksiški, tačiau gali ne itin tiktis naudoti lauko sąlygomis, nes yra mažiau atsparūs drėgmei. Tuo tarpu tirpikliu pagrūsti gruntai yra atsparesni išorės veiksniams, tačiau juos naudojant reikia gerai vėdinti patalpas, kadangi tirpikliai gali būti kenksmingi žmogaus sveikatai.

Renkantis gruntą, reikėtų atkreipti dėmesį į durų eksploatavimo sąlygas. Jei durys bus naudojamos viduje, galima rinktis vandens pagrindo produktą, o lauko durims geriau tiktų tirpikliu pagrūstas gruntas. Taip pat reikėtų tikrinti, ar gruntas suderinamas su naudojamais dažais. Kainų klausimu, visada variuoja priklausomai nuo gamintojo, parduotuvės ir produkto kokybės, todėl patartina ieškoti informacijos atsižvelgiant į asmeninius poreikius ir biudžetą.

Siekiant užtikrinti geriausius rezultatus, prieš pradėdami darbą rekomenduojama atidžiai perskaityti pasirinkto grunto naudojimo instrukcijas, nes netinkamas jo naudojimas gali turėti įtakos galutinei durų išvaizdai. Atkreipkite dėmesį, kad darbai su cheminiais mišiniais, kaip antai gruntai, turi būti atliekami saugiai, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Medinių durų dažymas

Medinių durų atnaujinimas yra ne tik būdas atnaujinti jų išvaizdą, bet ir priemonė apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio. Svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirinkti dažus ir atlikti dažymo darbus, kad galutinis rezultatas džiugintų ilgai. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie veiksniai lemia pasirinkimą ir kaip tinkamai paruošti bei nudažyti medines duris.

Pasirinkimo svarba ir dažų tipai

Prieš pradedant bet kokius darbus, būtina atidžiai pasirinkti dažus. Atsižvelgti reikėtų į durų medienos tipą – skirtingos medienos rūšys turi skirtingas savybes ir gali reikalauti specialių dažų. Pvz., riebios medienos rūšims, tokios kaip ąžuolas arba uosis, gali prireikti dažų, kurie yra pritaikyti prasiskverbti į giliai medienos poras.

Parduotuvėse galima rasti įvairių dažų, pritaikytų medienai, pavyzdžiui:

 • Alkidinius – tinka ne tik vidinėms, bet ir išorinėms durims, nes yra atsparūs drėgmei ir UV spinduliams;
 • Akrilinius – greitai džiūstantys, ne toks stiprus kvapas, labiau ekologiški;
 • Lakus – skaidrus apsauginis sluoksnis, leidžiantis pabrėžti medienos raštą.

Dažymo proceso etapai

Profesionaliai atrodantį paviršių pasiekti galima tik atidžiai atlikus visus dažymo etapus. Pirmiausia reikėtų deramai paruošti duris:

 • Pašalinti senus dažus arba laką naudojant šveitimo priemones ar cheminį nulupiklį;
 • Lytelėti pažeistas vietas ir pašalinti visas nešvarumus bei riebalų pėdsakus;
 • Amorfuoti duris smulkiakruoste švitriniu popieriumi, kad dažai geriau sukibtų.

Dažymas turėtų būti atliekamas laikantis tinkamos tvarkos:

 • Pirmasis sluoksnis – gruntavimas, kuris padeda dažams tolygiau dengtis;
 • Antrasis sluoksnis – pagrindiniai dažai. Galima tepti vieną ar du sluoksnius, priklausomai nuo norimo rezultato;
 • Galutinis sluoksnis – lakas arba patvarus viršutinis sluoksnis didesnei apsaugai.

Dažant svarbu naudoti profesionalias teptukas arba volelius, kad dažų sluoksnis būtų tolygus ir be burbulų. Patariama dažyti esant vidutinei kambario temperatūrai, vengiant tiesioginių saulės spindulių ir didelio drėgnumo.

Kainos aspektas

Kainos už dažus ir dažymo paslaugas gali svyruoti, priklausomai nuo dažų tipo, durų dydžio ir būklės, taip pat geografinės vietos. Vietoje konkretaus kainoraščio, geriau ieškoti informacijos apie medienos dažų kainų intervalus ir lyginti skirtingų parduotuvių bei meistrų pasiūlymus. Apsigyvenusios vietos statybos prekių parduotuvės ar internetinės parduotuvės gali suteikti orientacinę informaciją apie galimą dažymo projekto sąmatą.

Pabaigos darbai ir durų pakabinimas

Remontas ar atnaujinimas neapsieina be smulkmenų, kurios lemia baigiamąjį darbų rezultatą. Vienas iš tokių svarbių momentų – durų pakabinimas po dažymo ar restauravimo. Šiame straipsnyje aptarsime esminius žingsnius, kurie padės užtikrinti, kad durys po visų atliktų darbų veiktų sklandžiai ir būtų teisingai įmontuotos.

Pasiruošimas durų pakabinimui

Prieš kabindami duris atgal į vyrius, svarbu tiksliai patikrinti, ar dažai ant durų yra visiškai išdžiuvę. Tai yra svarbu tam, kad išvengtumėte jų prikimšimo ir įbrėžimų, kurie gali atsirasti perkabinant dar nevisiškai išdžiūvusias duris.

Reguliavimas ir patikra

Kai durys paruoštos pakabinimui, pirmasis žingsnis – vyrių patikrinimas. Tiek ant pačių durų, tiek ant durų rėmo esantys vyriai turi būti tvirti ir nenudilę. Jeigu pastebėjote, kad vyriai laisvi arba išlindę, reikės juos sutvirtinti ar pakeisti. Tam gali prireikti naujų varžtų ar vyrių. Svarbu atlikti šį darbą kruopščiai, nes nuo vyrių priklauso durų judėjimas ir funkcionalumas.

Durų pakabinimas

Po to, kai vyriai patikrinti ir paruošti, galima pradėti kabinti duris. Tai geriausia daryti bent dviese, nes durys gali būti sunkios ir sunkiai valdomos. Įsidėję vyrius į jų vietas, švelniai prilaikykite duris ir įsukite varžtus atgal į vietas. Rekomenduojama pradėti su viršutiniais vyriais, tai palengvins likusio proceso eigą.

Po kiekvieno varžto įsukimo patikrinkite, kaip durys atidaromos ir uždaromos. Jeigu durys braižo apatinį rėmo kraštą ar sunkiai juda, reikės sureguliuoti jų aukštį arba atstumą nuo rėmo. Tai padaryti galima švelniai sukant vyrių reguliavimo varžtus, jeigu jie yra numatyti šioje konstrukcijoje. Jei tokių reguliavimo įtaisų nėra, gali prireikti papildomos aparatūros.

Užbaigus durų kabinimo darbus, verta praleisti šiek tiek laiko bandant atidaryti ir uždaryti duris, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia, kaip turi. Labai svarbu, kad durys užsidarytų tvirtai ir nebūtų jokių spragų ar šviesos proreikšmių.

Kainų aspektu, remiantis patikimais šaltiniais, konkrečios sumos gali labai skirtis, priklausomai nuo medžiagų ir darbo sąnaudų. Paprastai vyrių keitimo ar reguliavimo kaina gali svyruoti nuo minimalių išlaidų, jei tai atliekama savarankiškai, iki didesnių sumų, jeigu į darbą įtraukiami profesionalūs amatininkai. Reikėtų nepamiršti, kad svarbiausia yra kokybė ir ilgaamžiškumas, todėl kartais verta investuoti į profesionalą meistro paslaugas.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo suprasti, kaip tinkamai atlikti pabaigos darbus, susijusius su durų pakabinimu. Atidus jų įdėjimo ir reguliavimo procesas užtikrins, kad durys tarnaus ilgai ir nepriekaištingai.

Medinių Durų Atnaujinimas: Žingsnis po Žingsnio

Medinės durys yra namo vizitinė kortelė, tad jų būklė turėtų būti nepriekaištinga. Laikui bėgant, durys gali prarasti savo pradinę išvaizdą, tačiau su tinkama priežiūra ir atnaujinimu, jos gali atrodyti kaip naujos. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip žingsnis po žingsnio atnaujinti medines duris ir ilgam išlaikyti jų grožį.

Išankstinis pasiruošimas atnaujinimui

Prieš pradedant bet kokį darbą, būtina tinkamai pasiruošti:

 • Nuvalykite duris nuo purvo, dulkių ir kitų nešvarumų.
 • Nuimkite visus metalinius elementus, tokius kaip rankenos, užraktai, vyriai, kad nesugadintumėte jų atnaujinimo metu.
 • Jeigu durys turi senus dažus ar laką, juos reikės nuvalyti. Tam galite naudoti šlifavimo popierių arba chemines priemones, tačiau būtinai laikykitės saugos instrukcijų.
 • Durų būklių ir smulkesnius defektus galima sutaisyti naudojant medienos klijus ar pildomąją medžiagą.

Dažymas ir lako naudojimas

Durų atnaujinimo procese svarbi yra taisyklinga dažymo technika:

 • Pasirinkite kokybiškus dažus ir laką, kurie yra skirti medienai ir atitinka išorės sąlygas jei atnaujinamos lauko durys.
 • Pirmąjį dažų sluoksnį tepkite plonai, palaukite, kol išdžius, tada galite tepti antrąjį. Kai kuriems dažams gali prireikti ir trečiojo sluoksnio.
 • Po dažymo paskutinį sluoksnį sudarykite iš lako, kuris apsaugos medieną nuo išorės veiksnių.

Priežiūros patarimai

Kad durys tarnautų kuo ilgiau, būtina jas reguliariai prižiūrėti:

 • Reguliariai valykite duris švelniu plovikliu ir vandeniu, vengiant abrazyvinių valiklių, kurie galėtų pažeisti dangą.
 • Periodiškai tikrinkite durų būklę ir, jeigu reikia, atlikite korekcijas: gali tekti pataisyti įtrūkimus ar pakeisti susidėvėjusias detales.
 • Laikas nuo laiko perdazykite duris, ypač jei pastebite, kad dažai pradeda blukti arba jų būklė blogėja; paprastai tai daroma kas 5-10 metų, priklausomai nuo išorės sąlygų ir naudojamų dažų kokybės.

Medinių durų atnaujinimas ir priežiūra nereikalauja ypatingų amatininko įgūdžių, tačiau reikia šiek tiek kantrybės ir atsakingumo. Tinkamai prižiūrėtos, jos ne tik atrodo elegantiškai, bet ir tarnauja ilgus metus.