Kaip Perdažyti Duris?

Ar žinojote, kad durų perdažymas yra vienas iš paprasčiausių ir nebrangių būdų atnaujinti Jūsų namus? Tai puiki proga suteikti savo būstui naują gyvumo dvelksmą, neatliekant didelių remonto darbų ir neišleidžiant daug lėšų. Nuo pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai nedidelė detalė, tačiau švariai ir šviežiai nudažytos durys gali akimirksniu pakeisti patalpų atmosferą, padaryti juos jaukesniais bei modernesniais. Be to, įvilkti duris į naują spalvos „drabužį“ gali pats kiekvienas, laikydamasis elementarių nurodymų ir pasirinkus tinkamus dažus bei įrankius. Tai darbas, kurį galima atlikti per savaitgalį ir mėgautis rezultatais ilgus metus. Kalbant apie išlaidas, durų perdažymas yra išties ekonominis sprendimas. Priklausomai nuo durų tipo ir naudojamų medžiagų kokybės, vienos duries perdažymo kaina gali svyruoti nuo 20 iki 100 eurų. Žinoma, jei nusprendžiate darbus atlikti patys, išlaidos bus dar mažesnės, kadangi sumokėsite tik už reikalingas medžiagas.

Durų paruošimas ir dažymo darbai

Prieš pradedant durų dažymo darbus būtina tinkamai paruošti paviršių, kad galutinis rezultatas būtų kokybiškas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip pasiruošti durų dažymui: nuo reikiamų medžiagų ir įrankių išsirinkimo iki patalpos apsaugojimo nuo dažų.

Būtinos medžiagos ir įrankiai

Durų dažymui reikalingi tam tikri įrankiai ir medžiagos, kuriuos turėtumėte paruošti iš anksto:

 • Šmirgelis arba šlifavimo popierius durų paviršiaus paruošimui.
 • Dažai – reikiamą spalvą ir tipą (akriliniai, alyviniai, ir kt.).
 • Teptukai bei voleliai – parinkti pagal dažų tipą ir norimą dažymo efektą.
 • Gruntas – padengti durų paviršių prieš dažymą, ypač jei dažysite šviesesnės spalvos dažais.
 • Dažymo juosta – kampų ir furnitūros apsaugai nuo dažų.
 • Plėvelė arba seni laikraščiai – grindų ir aplinkos apsaugai.
 • Pirštinės ir darbo apranga – asmeninės apsaugos priemonės.

Durų ir aplinkos apsauga

Tinkama darbo vietos paruošimas yra gyvybiškai svarbi garantuojant švarų ir tvarkingą darbo rezultatą. Tam reikia:

 • Uždengti grindis aplink darbo vietą plėvele ar senais laikraščiais, kad apsaugotumėte jas nuo dažų pratekėjimo ir lašų.
 • Naudojant dažymo juostą izoliuoti durų rankenas, spynas bei visas kitas furnitūros dalis, kurių nenorite dažyti.
 • Jei yra galimybė, geriausia duris nuimti nuo vyrių ir jas dažyti horizontalioje padėtyje, kad dažai tolygiai pasiskirstytų. Jei tai neįmanoma, tuomet svarbu atidžiai dažyti vertikalioje padėtyje, kad išvengtumėte lašų ant durų.

Atkreipkite dėmesį, kad kainos gali smarkiai skirtis priklausomai nuo dažų tipo, įrankių kokybės ir regiono, kuriame perkate medžiagas. Viešai prieinamų šaltinių be konkrečių parduotuvių nuorodų nėra, tačiau galima apibendrinti, kad šlifavimo popieriaus kaina prasideda nuo maždaug 1 eurų už lapą, o dažų kainos svyruoja nuo 10 iki 60 eurų už litrą, atsižvelgiant į gamintoją ir kokybę. Teptukų ir volų kainos taip pat varijuoja, pradedant nuo 2 eurų ir išaugant, atsižvelgiant į komplektacijas ir prekės ženklą. Svarbu, kad investuotumėte į kokybiškus įrankius ir medžiagas, nes tai ilgainiui atsipirks geresniu dažymo rezultatu.

Dažymo proceso eiga

Prieš pradedant dažymą, svarbu durų paviršių kruopščiai nušlifuoti ir nuvalyti nuo dulkių bei nešvarumų. Tada, pirmąjį kartą užtepamas gruntas, kuris pagerina dažų sukibimą su mediena ar kita durų medžiaga. Leiskite gruntui išdžiūti, vėliau teptuku ar voleliu tolygiai užtepkite dažų sluoksnį. Kai pirmasis sluoksnis išdžiūsta, patikrinkite, ar nėra trūkumų. Jei reikia, užtepkite dar vieną sluoksnį. Svarbu palikti pakankamai laiko kiekvienam dažų sluoksniui išdžiūti, kad galutinis rezultatas būtų tvarkingas ir ilgalaikis.

Durų išėmimas ir furnitūros nuėmimas

Ar rengiatės atnaujinti namų interjerą arba išsitikinti laidas į sieną, o jūsų durys trukdo? Saugus durų išėmimas ir furnitūros nuėmimas yra svarbūs darbai, kuriuos galima atlikti savarankiškai, tačiau būtina žinoti teisingą veiksmų seką, kad išvengtumėte nepageidaujamų pažeidimų. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip tai padaryti teisingai.

Durų nuėmimas

Prieš pradedant bet kokį darbą su durimis, pirmas žingsnis – durų išėmimas iš vyrių. Tam jums prireiks atsuktuvo arba vyrų iškaltuko. Pirmiausia atidarykite duris visiškai, kad lengviau būtų pasiekti vyrius. Pabandykite išsuktuvu atsukti vyrių smeigtukus. Jei jie sunkiai juda, gali prireikti švelniai palenkti smeigtuką iškaltuku, kad jis pasiduotų. Atlaisvinus visus smeigtukus, turėtumėte galėti atsargiai pašalinti duris. Nepamirškite pasiūlyti, kad kažkas jums padėtų laikyti duris, kad nenukristų ir nepakenktų žmogui ar grindims.

Furnitūros nuėmimas

Furnitūros, tokios kaip rankenos, spynos ir vyriai, turi būti nuimamos atsargiai. Pradėkite nuo rankenų. Paprastai rankenų pritvirtinimo varžtai yra paslėpti po dekoratyviniais dangteliais, kuriuos galima atidaryti naudojant atsuktuvą ar net nagus. Atsukę varžtus, lengvai nuimkite rankeną. Spynos nuėmimas gali būti sudėtingesnis, ypač jeigu yra sudėtingesnė spynų sistema. Jums gali prireikti fotografuoti kiekvieną žingsnį, kad vėliau turėtumėte aiškų montavimo vadovą. Kai kurios spynos gali būti pritvirtintos prie durų krašto, o šiuo atveju atminkite, kad visos dėžės dalys turėtų būti pašalinamos atsargiai.

Patikslo įrankiai ir apsauga

Prieš pradėdami darbą, pasirūpinkite, kad turėtumėte reikalingus įrankius, tokius kaip atsuktuvų rinkinys, veržliaraktis ir iškaltukas. Svarbu ne tik turėti tinkamus įrankius, bet ir tinkamai juos naudoti, kad durys ar furnitūra nebūtų sugadinti. Apsaugoti durų paviršių nuo įbrėžimų gali padėti minkštai paklota medžiaga, pvz., vilnonis audinys arba senas rankšluostis.

Atlikus durų išėmimo ir furnitūros nuėmimo darbus, galite tęsti kitų namų tobulinimo darbų planavimą ar eiti prie lakuojimo, dažymo ar kitų priežiūros darbų, jeigu tai buvo jūsų tikslas. Pagrindinis patarimas – būti kantriems ir atidiems, kad išvengtumėte bet kokių nenumatytų išlaidų dėl galimų pažeidimų.

Senos dažų sluoksnio šalinimas: praktiniai patarimai

Seno dažų sluoksnio šalinimas – tai svarbus žingsnis atnaujinant sienas, langus ar duris. Tinkamai nuvalius senus dažus, naujas dažų sluoksnis guls tolygiai ir ilgai išlaikys savo išvaizdą. Šiame straipsnyje aptarsime keletą būdų, kaip atsikratyti senųjų dažų, ir svarbiausių saugumo aspektų, susijusių su darbo atlikimu.

Mechaninis dažų šalinimas

Nuo paviršių seni dažai gali būti šalinami mechaniniu būdu, tai yra naudojant įrankius, tokį kaip šlifavimo mašina ar spatulas. Tai efektyvus metodas, ypač kai susiduriama su dideliais sluoksniais arba dažų, kurie nelabai reaguoja į chemines medžiagas. Mechaninis šlifavimas reikalauja fizinių pastangų ir tinkamų apsaugos priemonių, kaip antai respiratoriaus ir akiniai, kad būtų išvengta dulkių ir skiedinio įkvėpimo.

Cheminis dažų nuvalymas

Cheminiai nuvalymo būdai yra pagrįsti įvairios sudėties nuvalymo priemonių naudojimu, kurios suardo dažų struktūrą, palengvindamos jų pašalinimą. Šiuo atveju būtina pasirinkti tinkamą priemonę, atsižvelgiant į dažų tipą ir paviršių medžiagą. Taip pat reikėtų nepamiršti apie asmeninę apsaugą, nes dauguma cheminių priemonių yra toksiškos ir gali pakenkti ne tik sveikatai, bet ir aplinkai.

Apsauga ir saugos priemonės

Daugeliu atvejų, šalinant senus dažus, susiduriama su kenksmingomis medžiagomis, tokiomis kaip švino turintys dažai. Todėl ypač svarbu naudoti tinkamas apsaugos priemones: respiratorius, pirštines, akinius, taip pat užtikrinti gerą vėdinimą darbo vietoje. Be to, reikia tinkamai tvarkyti ir šalinti nušlifuotas dažų dulkes bei naudotų cheminio valymo priemonių likučius, laikantis vietinių atliekų tvarkymo taisyklių.

Kainos šalinimo metodams gali labai skirtis priklausomai nuo pasirinkto metodo ir įrankių kokybės. Tačiau nepamirškime, jog svarbiausia yra ne taupymas, o saugumas ir darbo kokybė. Visuomet verta investuoti į aukštos kokybės apsaugos priemones ir pasikonsultuoti su specialistais dėl geriausių šalinimo būdų.

Dažnai užduodami klausimai

 • Ar visada būtina šalinti senus dažus? Taip, prieš dedant naują dažų sluoksnį, rekomenduojama pašalinti senus dažus, kad naujieji geriau laikytųsi ir paviršius atrodytų tvarkingai.
 • Kokias saugos priemones reikėtų naudoti dirbant su chemija? Būtina naudoti apsaugines pirštines, respiratorių ir akių apsaugą, kad būtų išvengta cheminių medžiagų kontakto su oda, įkvėpimo ar patekimo į akis.
 • Ką daryti su likučiais po dažų šalinimo? Likusias dažų dulkes ir chemines medžiagas reikia surinkti ir išmesti pagal vietos atliekų tvarkymo taisykles kad būtų išvengta aplinkos taršos.

Durų paviršiaus paruošimas dažymui

Dažant duris svarbu kokybiškai paruošti paviršių, kad galutinis rezultatas džiugintų akį ir atlaikytų laiko išbandymus. Tvarkingai paruoštos ir nudažytos durys gali visiškai pakeisti patalpos išvaizdą ir suteikti namams atnaujintą pojūtį. Tad kaip tinkamai pasiruošti durų dažymui? Pažiūrėkime žingsnis po žingsnio.

Gruntavimas

Gruntavimas yra būtinas veiksmas, norint užtikrinti, kad dažai geriau sukibtų su paviršiumi ir ilgiau išliktų. Be to, gruntas padeda užmaskuoti smulkias įtrūkimus ir nelygumus. Yra įvairių gruntų tipų, todėl reikia pasirinkti pagal tai, iš ko pagamintos jūsų durys. Pavyzdžiui, medinėms durims tinka aliejiniai arba akriliniai gruntai, tuo tarpu metalinėms durims – specialūs antikoroziniai gruntai.

Šlifavimas

Norint, kad gruntas ir dažai tolygiai priglustų prie paviršiaus, būtina atlikti šlifavimą. Tai atliekama naudojant šlifavimo popierių arba elektrinį šlifuoklį. Reikėtų pradėti nuo šiurkštesnio šlifavimo popieriaus ir pereiti prie smulkesnio. Šlifavimas pašalina senus dažų sluoksnius, nešvarumus ir išlygina paviršių.

Valymas

Prieš dažant būtina kruopščiai išvalyti duris. Tai reiškia dulkių, riebalų ir kitų nešvarumų valymą. Tam gali praversti muilinis vanduo arba specialios valymo priemonės, kurios nekenkia pasirinktam gruntui ir dažams. Po valymo duris reikėtų leisti išdžiūti.

Rinkdamiesi gruntą ir durų dažymo priemones, nepamirškite atsižvelgti į aplinkos sąlygas, kuriose durys bus naudojamos. Pavyzdžiui, lauko durims reikia atsparių atmosferos poveikiui medžiagų. O kada reikia kreiptis į profesionalus? Jei durys yra labai senos arba jas norite atnaujinti išskirtinai kokybiškai, galbūt verta pagalvoti apie profesionalo pagalbą.

Vis dėlto, tikslios kainos nustatyti yra sudėtinga, nes jos gali svyruoti priklausomai nuo pasirinktų dažymo medžiagų, durų būklės ir atlikto darbo sudėtingumo. Orientuotis reikėtų į rinkoje esančius vidutinius kainų intervalus, tačiau dažnai geriausia gauti keletą individualių įvertinimų iš skirtingų tiekėjų ar meistrų.

Bene svarbiausia yra tinkamai pasiruošti ir atsakingai atlikti kiekvieną darbo etapą. Tada, net pasitelkus naminius įrankius ir medžiagas, galima pasiekti puikų rezultatą, kuris nudžiugins jūsų šeimą ir svečius ilgą laiką.

Dažymo proceso pagrindai

Dažymas yra vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų atnaujinti namų interjerą ar išorę. Šis straipsnis suteiks svarbios informacijos apie skirtingų tipų dažus ir jų taikymo ypatumus bei patarimus, kaip pasiekti geriausius rezultatus dažant įvairias paviršių medžiagas.

Dažų pasirinkimas pagal paviršiaus medžiagą

Pradėkime nuo dažų tipų, kurie skiriasi pagal savo bazę ir paskirtį. Medinių durų dažymui geriausiai tinka aliejiniai arba akriliniai dažai, kurie apsaugo medieną nuo drėgmės ir UV spindulių. Metalinėms durims rekomenduojama rinktis antikorozinius dažus, kurie užkerta kelią rūdijimui. Plastikinėms durims geriausia naudoti specialius elastinius dažus, kurie yra atsparūs temperatūros pokyčiams ir neįtrūksta.

Teptukų ir volų naudojimo subtilybės

Sėkmingam dažymo rezultatui pasiekti svarbu ne tik teisingai parinkti dažus, bet ir naudoti tinkamus įrankius. Teptukai yra puikūs detalėms ir sunkiai prieinamoms vietoms, tuo tarpu voleliai yra veiksmingi didesnių plotų dažymui. Dažant teptuku, reikėtų atkreipti dėmesį į teptuko plaukų ilgį ir kietumą, kurie turi atitikti pasirinkto dažo tipą. Tuo tarpu volelių pasirinkimas priklauso nuo norimo dažymo efekto ir dažų tipo.

Vienodus ir lygus dažų sluoksnius užtikrinsite tinkamai paruošę paviršių prieš dažymą: valymas, gruntavimas ir glaistymas yra pagrindiniai žingsniai, kurių negalima praleisti. Be to, dažymo procese svarbu pasirinkti tinkamą dažymo techniką, kuri priklauso nuo naudojamo įrankio: teptuką reikėtų naudoti atliekant smūgiuojančius arba šluojančius judesius, o volelį – tepti dažus lygiais ir tęstiniais judesiais.

Šiuolaikinių dažų kainos yra labai įvairios ir priklauso nuo jų kokybės, gamintojo bei specialiųjų savybių. Aukštos kokybės dažai gali kainuoti daugiau, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai yra ekonomiškai naudinga investicija dėl didesnio atsparumo ir ilgesnio tarnavimo laiko. Bendras kainų intervalas gali svyruoti nuo kelių eurų už litrą iki keliasdešimties, priklausomai nuo dažų specifikacijos.

Pabaigai verta pabrėžti, jog kokybiškas dažymo rezultatas priklauso ne tik nuo tinkamai parinktų dažų ir įrankių, bet ir nuo kruopštaus paruošiamųjų darbų atlikimo ir tinkamos dažymo technikos taikymo. Laikantis nurodymų ir patarimų, dažymo procesas bus ne tik lengvesnis, bet ir garantuos ilgalaikę bei estetinę naudą Jūsų namams.

Dažų džiūvimo laikas ir antrojo sluoksnio uždėjimas durų dažyme

Tinkamas dažų džiūvimo laikas yra būtinas norint garantuoti gerą rezultatą dažant duris. Durų dažymas – tai ne tik estetikos, bet ir praktinės apsaugos klausimas, todėl svarbu žinoti, kaip tinkamai užtepti dažus ir kada yra laikas antrojo sluoksnio uždėjimui.

Kada džiūsta pirmasis dažų sluoksnis?

Įprastai, pirmasis dažų sluoksnis durims džiūsta nuo kelių valandų iki paros. Tačiau tikslus džiūvimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių: dažų tipo, taikymo būdo, temperatūros, drėgmės ir oro cirkuliacijos patalpoje. Pvz., vandens pagrindo dažai džiūsta greičiau nei aliejiniai. Taip pat, jei dažoma sausoje patalpoje su gera ventiliacija, dažai džiūsta greičiau.

 • Laikykitės gamintojo nurodyto džiūvimo laiko, kuris įprastai būna ant dažų pakuotės.
 • Palieskite dažytą paviršių po nurodyto džiūvimo laiko – jei jis nebesvetinės, galima tepti antrąjį sluoksnį.

Teisingas antrojo dažų sluoksnio uždėjimas

Antrojo sluoksnio uždėjimas yra svarbus norint užtikrinti tolygų ir ilgaamžišką dažų dengimą. Čia yra keletas žingsnių, kaip teisingai atlikti šį darbą:

 • Įsitikinkite, kad pirmasis sluoksnis yra visiškai išdžiūvęs.
 • Naudojant švitrinį popierių, švelniai nušlifuokite išdžiūvusį pirmąjį sluoksnį, kad pašalintumėte bet kokius nelygumus ir sukurtumėte geresnę sukibimo bazę antrajam sluoksniui. Ši procedūra taip pat padeda pašalinti dulkes ar nešvarumus, kurie galėjo kauptis džiūstant pirmajam sluoksniui.
 • Pašalinkite visas dulkes ir nušlifavimo likučius su drėgna šluoste ar specialiu dažų dulkes sugeriančiu lapu.
 • Užtepkite antrąjį dažų sluoksnį tolygiai ir atidžiai, stebinant, kad nebūtų paliktų neapdengtų zonų ar lašų.

Įvertinus dažų kainą, svarbu paminėti, jog ji gali svyruoti priklausomai nuo dažų tipo, gamintojo ir pirkimo vietos. Paprastai, dažų kainos yra nurodytos už litrą arba už pakuotę, bet nurodyti tikslų kainų diapazoną be konkrečių duomenų yra sudėtinga. Jei ieškote konkretesnės informacijos, rekomenduojama palyginti kainas įvairiose parduotuvėse arba išsiaiškinti su specializuotais dažų tiekėjais.

Atminkite, jog kokybiški įrankiai ir teisingas darbo atlikimas yra taip pat svarbūs kaip ir pats dažų pasirinkimas. O tinkamai išdžiūvęs ir tvarkingai uždėtas antrasis dažų sluoksnis garantuos, kad jūsų durys atrodys puikiai ir ilgai išliks tokios pat tvarkingos.

Furnitūros tvirtinimas ir durų pakabinimas: viskas, ką reikia žinoti

Furnitūros tvirtinimas ir durų pakabinimas – itin svarbūs darbai, vykdant remonto ar atnaujinimo darbus namuose. Teisingas šių darbų atlikimas užtikrina durų funkcionalumą, ilgaamžiškumą ir estetinį išvaizdą. Šiame straipsnyje, remiantis naujausiais šaltiniais, pateiksime išsamų vadovą, kaip tinkamai atlikti šiuos darbus.

Furnitūros tvirtinimas

Prieš atliekant furnitūros tvirtinimą, svarbu užtikrinti, jog pasirinkta furnitūra yra tinkama ir atitinka durų tipo reikalavimus. Taisyklingai sumontuota furnitūra ne tik papildo interjerą, bet ir garantuoja ilgalaikį durų naudojimą be gedimų.

 • Pirmiausia, išimkite seną furnitūrą, jei ji buvo sumontuota anksčiau. Atlikite šį veiksmą atidžiai, kad nesugadintumėte durų.
 • Antrame žingsnyje paruoškite paviršių: jeigu furnitūros vietoje yra senų tvirtinimo skylės, patikrinkite ar jos tinkamos naujai furnitūrai. Priešingu atveju, užtaisykite jas ir palaukite, kol masė kietės.
 • Tada atlikite naujos furnitūros pritaikymą: atsakingai paženklinti naujų skylėms būtinus taškus. Tikslios žymės garantuos, kad furnitūra bus pritvirtinta tvarkingai ir lygiai.
 • Gręžkite skyles atidžiai, naudodami tinkamo dydžio grąžtus, ir sekdami anksčiau padarytas žymes.
 • Galų gale sumontuokite furnitūrą pagal prie jos pridedamas instrukcijas. Dažniausiai tai reiškia varžtų įsukimą ir rankenėlių ar vyrių įdėjimą į skylutes.

Durų pakabinimas

Durų pakabinimas yra dar vienas svarbus žingsnis užtikrinant komfortišką durų naudojimą. Teisingai pakabintos durys nebarška, lengvai atsidarinėja ir užsidarinėja, be to, tinkamai priglunda prie durų rėmo.

 • Durys dažniausiai pakabinamos ant vyrių. Vyriai turi būti patikimai pritvirtinti prie durų rėmo, todėl pirmiausia įsitikinkite, kad rėmas yra stiprus ir nelaužytas.
 • Įdėkite duris į rėmą ir pažymėkite vyrių padėtis. Tai padės užtikrinti, kad durys bus pakabintos teisingai.
 • Montuodami vyrius į durų rėmą ir pačias duris, būtinai naudokite lygį, kad durys būtų korektiškai išlygintos.
 • Po to, kai vyriai sumontuoti, įdėkite juostą arba specialius kaiščius, kurie padės palaikyti duris pastatytas tvirtai, kol bus pritvirtinamos prie rėmo.
 • Paskutinis žingsnis – pritvirtinkite duris prie rėmo naudojant varžtus. Įsitikinkite, kad visi varžtai yra įsukti tvirtai ir lygiai.

Verta paminėti, kad kainos už furnitūrą ir durų montavimo paslaugas gali labai skirtis priklausomai nuo pasirinktos furnitūros kokybės, durų medžiagos ir sudėtingumo, taip pat ir nuo meistro, atliekančio šį darbą, patirties. Paprastai pateikiamos kainos svyruoja nuo ekonominės klasės iki prabangos segmentų, todėl būtina iš anksto pasidomėti ir pasirinkti atsižvelgiant į savo poreikius ir finansines galimybes. Nors tikslaus kainų nustatymo be konkretaus atvejo analizės atlikti neįmanoma, svarbu prisiminti, jog geresnės kokybės furnitūra ir profesionalus montavimas dažnai garantuoja ilgesnį ir patikimesnį naudojimą, kas ilguoju laikotarpiu yra ekonomiškai naudinga.

Durų Dažymo Gidą: Kaip Pasiekti Profesionalų Rezultatą?

Durų dažymas yra viena iš namų atnaujinimo procedūrų, kuri gali visiškai pakeisti jūsų būsto išvaizdą. Tinkamai atlikus šį darbą, durys gali atrodyti kaip naujos ilgus metus. Tačiau, kad pasiektumėte norimą rezultatą, svarbu žinoti keletą gudrybių ir technikų.

Paruošiamieji Darbai

Prieš pradedant dažymą, svarbu tinkamai paruošti duris. Tai reiškia, jog reikia nuvalyti paviršių nuo senų dažų, purvo ir riebalų. Durų paviršiui reikalingas šveitimas smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi, kad susidarytų šiurkštesnė bazė naujiems dažams sukibti. Visada nepamirškite apsaugoti rankenų ir vyrių – naudokite lipniąją juostą.

Dažymo Procesas

 • Pasirinkite tinkamus dažus: Priklausomai nuo to, kur durys yra naudojamos (viduje ar lauke), reikės parinkti atitinkamus dažus, kurie atlaikytų aplinkos poveikį.
 • Vengkite dažų bėgimo: Kad išvengtumėte dažų bėgimo, dažykite duris horizontalioje padėtyje. Jei teks dažyti duris pakabintas, skirkite dėmesį ties siūlais ir briaunomis, nenaudokite per daug dažų.
 • Pasiekite glotnų paviršių: Norėdami pasiekti glotnų paviršių, naudokite aukštos kokybės volelius ir šepetėlius. Taip pat patartina naudoti dažų grybą – tai sumažina oro burbuliukų susidarymą dažuose.

Tinkamai dažyti duris nėra sunku, jei žinote, kaip tai daryti. Pažymėtina, kad dažų kainos gali svyruoti labai plačiai, priklausomai nuo jų kokybės, gamintojo ir paskirties. Svarbu šias išlaidas įvertinti prieš pradedant darbus, tačiau konkretaus kainos intervalo nenurodysime, nes jis gali keistis.

Atlikus durų dažymą, verta įsidėmėti, jog reguliari priežiūra padės išsaugoti duris tvarkingas ilgą laiką. Valykite jas naudodami švelnų muilą ir šiltą vandenį; taip pat patikrinkite vyrius ir sandariklius, kad užtikrintumėte gerą durų funkcionalumą.

Visada prisiminkite, kad durų dažymas yra ne tik estetinė, bet ir apsauginė priemonė. Tinkamai parinkti ir užtepti dažai gali apsaugoti medieną nuo drėgmės, kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio ir kitų išorės veiksnių.

Durų Perdažymas: Kaip Atnaujinti Namų Išvaizdą?

Durų perdažymas yra vienas iš tų namų tobulinimo projektų, kuris gali ne tik atnaujinti būsto išvaizdą, bet ir suteikti daug pasitenkinimo savo rankų darbu. Tai ne tik estetiška, bet ir praktiška investicija į jūsų namų jaukumą ir dizainą. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta atnaujinti savo namų duris, kokie yra perdažymo etapai ir kaip pasirinkti tinkamus dažus.

Kodėl verta perdažyti duris?

Laikui bėgant durys gali prarasti savo pradinį žavesį ir atrodyti pasenusios. Be to, kasdienis naudojimas gali sukelti įbrėžimus, nusidėvėjimą ar net spalvos pakeitimą. Perdažant duris, jūs ne tik suteikiate jiems naujo šviežumo, bet ir apsaugote paviršių nuo tolesnio nusidėvėjimo. Be to, jei esate mėgėjas „padaryk pats” tipų darbų, perdažymas gali būti malonus ir nebrangus būdas atnaujinti namus.

Pasiruošimas perdažymui

Prieš pradėdami darbą, būtina atlikti kruopštų pasiruošimą:

 • Nuimkite duris nuo vyrių, jei įmanoma, kad būtų lengviau dažyti ir džiovinti.
 • Atsargiai nuvalykite durų paviršių nuo dulkių, nešvarumų ar senų dažų sluoksnių.
 • Uždenkite visus neperdažomus elementus (pvz., vyrius, rankenas) su lipnia juosta, kad dažai ant jų nepatektų.
 • Pagruntavimas yra svarbus etapas, užtikrintas geresnį dažų sukibimą su paviršiumi ir padėsiantis pasiekti vienodą dažymo rezultatą.

Durų dažymas

Perdažant duris svarbu pasirinkti tinkamus dažus, kurie atitiktų medžiagos tipą (medienos, metalo, plastiko ir t.t.) ir aplinką, kurioje durys bus naudojamos. Dažant lauko duris, būtina rinktis orams atsparius dažus. Naudojant aukštos kokybės produktus, galime būti užtikrinti, jog rezultatas bus ilgalaikis. Duris dažykite tolygiai, sekdami medienos raštą (jei tai medinės durys) ir leiskite jiems gerai išdžiūti prieš grąžinant į jų vietas.

Nors tiksliausios kainos nustatymas gali būti sudėtingas dėl įvairių dažų tipų ir prekių ženklų, paprastai durų perdažymas yra laikomas nebrangiu atnaujinimo būdu. Kainos gali svyruoti priklausomai nuo pasirinktų medžiagų ir priemonių kokybės, tačiau dažniausiai tai yra prieinama kiekvieno namų savininko kišenei. Investicija į durų perdažymą atsiperka estetiškai patraukliu vaizdu ir ilgesniu durų tarnavimo laiku.

Atminkite, jog pasirinkus durų perdažymo projektą, svarbiausia yra neskubėti ir atidžiai sekti visus nurodymus, kad pasiektumėte norimą rezultatą. Drąsiai eksperimentuokite su spalvomis ir tekstūromis, kad išreikštumėte savo asmeninį stilį ir pridėtumėte unikalumo savo namų interjerui.